191 – Lodžiové prvky, balkony

Popis

Dílce předsazených konstrukcí - balkony, lodžie, balkónová a lodžiová zábradlí, římsy a atiky se zejména používají při rekonstrukci panelových domů, jako obnova původních konstrukcí. Použitím těchto dílců lze vytvořit samonosné předsazené konstrukce, jenž jsou účelným a zároveň i esteticky vhodným řešením např. revitalizace staré panelové zástavby. Rozměrové charakteristiky výrobků jsou přizpůsobeny individuálním požadavkům architektů. Balkónové a lodžiové dílce jsou rovné, oblé i skosené dílce, které jsou spojeny s konstrukcí vnitřního stropu dle projektu tak, aby byla zajištěna statická funkčnost spoje a přerušení tepelných mostů. Hladký povrch dílců umožňuje finální úpravu např. pouze nátěrem, položením dlažby apod. Na spodní straně mohou být prefabrikáty opatřeny okapovým nosem. Pro odtok dešťové vody se může zabudovat balkónová vpust. Do prvků je možno osadit zámečnické výrobky určené pro montáž zábradlí, uchycení ke konstrukci apod. Výroba je prováděna jako atypická, na základě dodané výkresové dokumentace nebo na vyžádání zajistí výrobce statický návrh dílců eventuálně celé konstrukce.

Manipulace, skladování a doprava

Manipulace se provádí pomocí jeřábu a je závislá od tvaru prvku, dílce jsou opatřeny šroubovými pouzdry pro našroubování závěsných ok nebo kulovými závěsy. Skladování prvků musí být na vodorovné zpevněné ploše na podkladem a prokladech do celkové výšky 1,5 m. Přeprava prvků se provádí běžnými dopravními prostředky v horizontální či vertikální poloze dle tvaru dílce. pro svislé prvky větších rozměrů musí být dopravní prostředek vybaven speciálními stojany.

 

Technické parametry
Katalogový list
Ceník produktu
Poptávkový formulář

Předpisy, osvědčení

ČSN EN 206-1 , ČSN EN 10080, ČSN EN 1990,
ČSN EN 1991, ČSN EN 1992, ČSN EN 13369
STO, autorizovaná osoba TZÚS Praha, pobočka Teplice
Prohlášení o shodě Prefa Žatec s.r.o.
Certifikát systému jakosti dle ČSN EN ISO 9001


 
 
 

Novinky

  • Nový web a zdarma díky banan.cz

    14.8.2012

    Díky společnosti www.banan.cz máme nový web a zcela zdarma. Jediné co bylo potřeba uhradit byla doména a webhosting. Což je pár korun měsíčně. :)

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.